Odznaky odborností 22.4.2018

Neděla se stala zajímavým dnem pro naše mladé hasiče, skládali totiž poprvé ve svém životě odznaky odborností. Letos si děti vyzkoušely odznaky odborností preventista junior a preventista. Všechny děti byly přivítány a byla jim představena zkušební komise ve složení: Ivana Zuberová, František Hrubý a za odbornou radu mládeže byla v komisi přítomna Marie Štychová. Na hladký průběh zkoušek dohlížel starosta sboru Vladimír Plic a členky družstva žen Vlasta Králová a Jitka Kulová. K našim zkouškám se připojili i mladí hasiči z Blovic.

První, co čekalo mladé hasiče byl písemný test. Děti, které skládaly preventistu juniora vypracovávaly pracovní list, o kterém si na ústní zkoušce následně povídaly. Starší, kteří skládali odznak odbornosti preventista si po napsání testu šli hrát na louku u hasičské zbrojnice a po dětech, které skládaly preventistu juniora, šli jednotlivě na ústní přezkoušení.

Na dětech byla vidět velká nervozita, kterou nemají snad ani na závodech. Všechny děti odznaky odborností úspěšně zvládly. Na závěru sezóny jim budou slavnostně předány odznáčky a osvědčení o složení těchto zkoušek.

Preventisté junioři: Václav Kule, Nikola Milotová, Iveta Klímová, Anna Pachmannová, Šárka Hammerbauerová

Preventisté: Martin Král, Michal Král, Vojtěch Plic, Karolína Škalová, Petra Šilhánková, Františka Zídková, Kristýna Klímová, Jesse Blüml, Patrik Kvídera, Jan Kašpárek

František Hrubý

<< březen >>