Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odznaky odborností 

Plnění odznaků odborností je určeno mladým hasičům do 18 let a je součástí vzdělávacího systému dětí a mládeže SH ČMS

Program MLADÝ HASIČ- Plnění odznaků odbornosti ke stažení: MladyHasic.exe

preventista-junior.pngPreventista junior
Zná hlavní příčiny vzniku požáru, zná telefonní čísla tísňového volání, zhotoví nejméně 2 výkresy, plakáty nebo nástěnky s námětem požární ochrany, umí vyhledat jednoduché požární závady, zná základy hoření. Odznak plní děti od 6 - 10 let (mladší kategorie). 

Studijní text PDF ke stažení ZDE

strojnik-junior.pngStrojník junior
Zná jednoduché hasební prostředky a jejich použití. Zná přenosné hasící přístroje a umí je použít. Zná povinnosti strojníka u zásahu. Odznak plní děti od 6 - 10 let (mladší kategorie). 

Studijní text PDF ke stažení ZDE

preventista.pngPreventista
Zná hlavní příčiny vzniku požáru, zná telefonní čísla tísňového volání, zhotoví nejméně 2 výkresy, plakáty nebo nástěnky s námětem požární ochrany, umí vyhledat jednoduché požární závady (podmínky odznaku Preventista - Junior). Dále ovládá základní znalosti a dovednosti z oblasti prevence požární ochrany. 

Studijní text PDF ke stažení ZDE

strojnik.pngStrojník
Zná běžnou techniku používanou u hasičů, její části a její údržbu. Zná druhy a způsoby použiti běžných technických prostředků PO (požární ochrany). Zná prakticky optické signály PO. 

Studijní text PDF ke stažení ZDE

kronikar.pngKronikář
Nejméně půl roku pečuje o kroniku kolektivu, zná základní fakta o historii hasičstva v Čechách a na Moravě i v místě, kde působí jeho kolektiv MH, získává dokumentační materiál, který využívá k propagaci hasičstva a hnutí mládeže. 

Studijní text PDF ke stažení ZDE

cvicitel.pngCvičitel
Je nositelem odbornosti preventista a strojník, dokáže zorganizovat nástup kolektivu a podat hlášení, je pomocníkem vedoucího při práci s kolektivem, prokáže znalost vázání uzlů a smyček používaných v PO. 

Studijní text PDF ke stažení ZDE

velitel.pngVelitel
Zná hlavní zásady při výjezdu jednotky k požáru nebo mimořádné události, zná základní činnosti prováděné při zásahu a po ukončení zásahu, zná nebezpečí, která hrozí na místě požáru nebo zásahu. Odznak plní děti od 11 - 18 let (starší kategorie nebo dorost) po splnění odbornosti CVIČITEL. 

Studijní text PDF ke stažení ZDE

instruktor.pngInstruktor
Zná hlavní základy pedagogiky a psychologie, bezpečnosti práce při činnosti s dětmi a základy zdravovědy. Zná základní dokumentaci kolektivu. Má rozšířené znalosti Směrnice hry Plamen. Odznak plní děti od 11 - 18 let (starší kategorie nebo dorost) po splnění odbornosti CVIČITEL.

Studijní text PDF ke stažení ZDE

bez-nazvu.png

 

 
 Archiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Statistiky

Online: 3
Celkem: 616775
Měsíc: 12463
Den: 184