Jdi na obsah Jdi na menu

3.11. Noční toulání pod Zelenou Horou

Na naše poslední závody v letošním roce jsme vyrazili s dětmi (poprvé opraveným transportérem) již tradičně na Noční toulání pod Zelenou Horou do Nepomuka. Všechny zúčastněné kolektivy se sešly na hasičské zbrojnici v Nepomuku, kde proběhla prezence a nástup. Následně se jednotlivé hlídky, dle vylosovaného pořadí, odebraly pod Zelenou Horu, kde byl start samotného závodu.7658d0dd-60cd-4471-866e-3e80900ecd2d.png

Na trati táhnoucí se pod Zelenou Horou se děti mohly těšit na celkem 10 stanovišť: noční hod na cíl, základy topografie, uzlová štafeta, základy první pomoci, požární ochrana, určení prostředků, překonání překážky po vodorovném laně, přenášení písku, skládání obrázku a velmi zajímavá disciplína ke 100 letům republiky.

Výsledek obrázku pro 100 let republiky

Na start jsme postavili celkem 3 hlídky, a to dvě hlídky starších a jednu hlídku mladších. Všechny hlídky se opravdu snažily podat co nejlepší výsledky, jelikož ve výsledcích nehrál roli čas, ale kvalita provedení jednotlivých disciplín (trať závodu byla mokrá a kluzká a bylo domluveno, že se nepoběží na čas).

Naše děti obsadily letos velmi pěkná místa, starší hlídky se umístily na 6. a 15. místě z 20 hlídek. Mladší děti se taktéž nenechaly zahanbit a obsadily 4. místo z 11 hlídek. Za své snažení obdržely hlídky krásné pamětní dřevěné medaile a nejen je.