Jdi na obsah Jdi na menu

Podzimní kolo hry Plamen

Našich prvních závodů v letošní sezóně 2021/2022 jsme se s dětmi zúčastnili ve Dnešicích. Zde proběhl závod požárnické všestrannosti a štafeta požárních dvojic. V loňském roce se kvůli epidemii koronaviru nemohlo podzimní kolo uskutečnit. Děti se na závody připravovaly již od září na pravidelných schůzkách kolektivu a značně se těšily.

Na start jsme postavili celkem 2 hlídky starších a 1 hlídku mladších žáků. Nejprve si všechny děti odběhly štafety požárních dvojic. Starší hlídky běžely souběžně ve dvou drahách. První hlídka skočila štafetu s časem 75,39, druhá hlídka si zapsala o něco horší čas a to 87,97. Čas první hlídky se zapsal do celkových výsledků a v štafetách požárních dvojic skončilo družstvo starších na 14. místě z 20 kolektivů. Pro mladší žáky (odrostlé členy přípravky) to byly první velké závody, štafeta se jim vydařila a doběhly s časem 128,65 avšak za drobné chybky obdržely děti 30 trestných bodů. S výsledným časem 158,65 obsadily na štafetě 14. místo z 15 kolektivů.

Po odběhnutí štafet se děti vydýchaly a připravily se na závod požárnické všestrannosti. První vyběhly starší, obě dvě hlídky předvedly velmi pěkné výkony, první hlídka obdržela 7 trestných bodů a jejich čas na trati byl 43 minut a 41 sekund, druhá hlídka přiběhla s 19 trestnými body a časem 54 minut a 38 sekund. Mladší hlídka s elánem také vyrazila na trať, kterou zvládla za 58 minut a 21 sekund a přinesla 57 trestných bodů.

Celkem se tedy v závodu požárnické všestrannosti starší družstvo po vyškrtání horších hlídek umístilo na krásném 5. místě z 19 kolektivů.

Mladší děti, které tento závod běžely poprvé skončily na pěkném 13. místě z 15 kolektivů, což není žádná ostuda, jelikož to byla pro děti obrovská zkušenost, vyzkoušely si týmovou spolupráci, a hlavně bylo vidět na jejich výrazech, že si celé závody vyloženě užívaly.

Děkujeme všem členům a členkám, kteří se podíleli jak na přípravě dětí na podzimní kolo hry Plamen. Dále děkujeme rodičům a členům, kteří pomohli s dopravou a starostí o děti na této akci.