Jdi na obsah Jdi na menu
 


VI. sjezd SH ČMS

V pátek 9. července probíhal v Brně na výstavišti IV. sjezd Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (dále jen SH ČMS), který by za normálních podmínek proběhl v loňském roce 2020. Náš sbor měl také své zastoupení, starosta sboru a zároveň člen výkonného výboru OSH Plzeň - jih bratr Vladimír Plic, člen výboru sboru a náměstek starosty OSH Plzeň-jih bratr Zbyšek Zuber byly přítomni jakož to jedni z delegátů za okres Plzeň – jih.

g69.png

Po prezenci všech delegátů celého VI. sjezdu SH ČMS bylo provedeno zahájení úvodním slovem starosty SH ČMS Janem Slámečkou a hejtmanem Jihomoravského kraje Janem Grolichem. Následně byly zvoleny pracovní orgány sjezdu (volební komise, mandátová komice atd.). Byl projednán a schválen program sjezdu, jednací řád sjezdu a volební řád sjezdu. Posléze byla přednesena zpráva o činnosti SH ČMS do IV. sjezdu a zpráva o činnosti Ústřední kontrolní a revizní rady (dále jen ÚKRR). Dále byla přečtena zpráva mandátové komise a byl projednán návrh na změny platných stanov SH ČMS.

A posléze přišlo to nejhlavnější a to představení kandidátů na funkci starosty SH ČMS a předsedy ÚKRR. Jelikož na obě jmenované funkce byl pouze jeden kandidát bylo o výsledcích volby, která následovala, skoro jasno. Předsedou ÚKRR byl zvolen Jan Bochňák. Jako starostka byla zvolena Monika Němečková, která získala 270 hlasů z 332.

st-a-na.png

Dále byly po přestávce představeni kandidáti na funkci náměstka starosty SH ČMS, z celkového počtu 14 kandidátů bylo zvoleno 6 do výše zmíněné funkce a to: vedoucí Ústřední odborné rady mládeže (dále jen ÚORM) Josef Bidmon (269 hlasů), staronoví náměstek Jaroslav Salivar a Richard Dudek, dále pak ředitel kanceláře SH ČMS Jan Aulický, senátor Zdeněk Nytra a starostka OSH Benešov a členka ÚORM Dana Vilímková. Do širšího vedení byli zvoleni i zástupci krajů a proběhla také volba členů ÚKRR. Dále byly odsouhlaseny změny ve stanovách organizace.

pozn.: Jména jsou uváděna bez titulů.

 
 Archiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Statistiky

Online: 3
Celkem: 616776
Měsíc: 12459
Den: 183