Jdi na obsah Jdi na menu

18. ročník soutěže v požárním útoku Libákovice

V sobotu 3. června jsme se zúčastnili soutěže O pohár starosty SDH a Memoriálu Heleny Hajšmanové v Libákovicích. Soutěž proběhla v rámci oslav 130 let od založení SDH a v rámci přátelských vztahů jsme se těchto závodů zúčastnili s družstvem mužů, žen a dvěma družstvy dětí. První na řadu přišla dětská kategorie ve které soutěžilo 8 družstev. Mladší děti vše zvládly, avšak se svým časem 31,33s obsadily poslední místo. Starší děti odvedly vše jak měly a se svým časem 22, 57s zacinkalo stříbro.

8.

Po dětské kategorii následovala kategorie žen, naše děvčata šli do prvního pokusu s velkým nadšením, avšak jejich čas se zastavil na 1 minutě 35 sekundách. Do druhého pokusu šly holky s tím, že by bylo dobré si čas vylepšit a to se jim povedlo. Všechno klaplo jak mělo a čas se tentokrát zastavil na čase 35,25s a ženy si odvezli stříbro.

1.

1min 35s

35,27

2.

Březí

39,27

1min 19s

3.

Kategorie mužů přišla až na konec, naše družstvo s širší věkovou škálou se nenechalo zahanbit. V prvním útoku to docela klaplo a družstvo zapsalo čas 37,61s, druhý pokus byl o něco horší a to 39,15s. Musí se nechat, že naši kluci běželi v „plné pracovní výzbroji“, takže pracovní obuv, pracovní stejnokroj a těžké opasky – prostě tak jak to má být. Nakonec se v konkurenci, většinou čistě sportovních družstev, umístilo družstvo našich mužů na krásném 7. místě.