Pietní akt u příležitosti Dne vítězství
Dne 8. května jsme si společně připomněli Den vítězství, významný státní svátek, kterým si každoročně připomínáme konec druhé světové války v Evropě a vzdáváme úctu všem obětem válečných konfliktů.

Členové našeho sboru se zúčastnili pietního aktu u pomníku padlých, kde společně se zástupci obce a dalšími přítomnými položili věnce na památku těch, kteří ve světových válkách obětovali své životy. Součástí pietního aktu bylo také položení věnce u pamětní desky věnované židovským obyvatelům naší obce, kteří se stali obětmi holokaustu I tímto způsobem jsme uctili jejich památku a připomněli si tragické osudy lidí, jejichž životy byly násilně ukončeny během druhé světové války.

Tichou vzpomínkou jsme vzdali hold všem, kteří projevili odvahu, obětavost a odhodlání bojovat za svobodu. Tyto okamžiky nám připomínají, že mír a svoboda nejsou samozřejmostí a že je důležité nezapomínat na historii ani na ty, kteří za naši budoucnost zaplatili tu nejvyšší cenu.
Děkujeme všem, kteří svou účastí přispěli k důstojnému průběhu pietního aktu.
