Jdi na obsah Jdi na menu

Schody pro Ondru a Toma

V pátek 28. října proběhl benefiční závod TFA ligy Královehradeckého kraje pro Ondru a Toma z Hořického Klokana trpící mozkovou obrnou. Závody hostila Chlumská rozhledna se 182 schody sahající do výšky 35 metrů.  V šesti kategoriích zde soutěžili junioři, juniorky, open kategorie mužů a žen, dále hasiči a hasičky. Do juniorských a open kategorií se mohl přihlásit každý a závodilo se ve sportovním oblečení. V hasičských kategoriích se startovalo v zásahovém kompletu, jediné, co nebylo povinné, byly rukavice. Do kategorie hasiček se přihlásila i naše členka Tereza Školová.

Úkolem soutěžících bylo co nejrychleji se dostat nahoru na rozhlednu. Hasičské kategorie to neměli jednoduché. Pro některé z nich byl první výstup pouze zahřívacím kolem. Ty nejlepší byli následně rozděleni do dvojic, které běhaly na souběžných schodištích a formou „pavouka“ si závodníci museli svou výhru skutečně zasloužit.

Tereza Školová ve všech rozbězích excelovala. V konkurenci 6 hasiček obsadila první místo a vystoupila na nejvyšší stupínek a převzala si ocenění v podobě krásných originálních medailí.

Tomík i Ondrášek se závodů také zúčastnili. Oba chlapci s maminkami následně převzali šeky a vybranou finanční hotovost, která tvořila neskutečných 26 000 Kč.

Gratulujeme Terce k úspěchu, děkujeme za reprezentaci sboru a přejeme mnoho dalších úspěchů.