Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání rodáků Střížovice 31.8.2019

Vážení přátelé, 31. srpna letošního roku se po 10 letech uskutečnilo v naší obci II. setkání rodáků a občanů Střížovic. Zároveň jsme si připomenuli i 640 let od první písemné zmínky o Střížovicích v roce 1379. Tomuto slavnostnímu dni předcházely mohutné přípravy jak po organizační stránce, tak i na zvelebování obce. Členové a členky našeho SDH již v červenci obrousili a opětovně natřeli obě pergoly u obecního úřadu. Týden před samotnou akcí 24. srpna v 8:00 hodin, se sešli mladí i starší členové na brigádě, při které byl ostříhán živý plot před úřadem a upraven pomník padlých. Dále děti a ženy zametly všechny chodníky u úřadu, zastávky ČSAD a prodejny COOP. Starší členové se vydali posekat hřbitov a pokračovali dále po celé obci. Brigáda byla ukončena v 17:00 hodin.

70811052_646813119057964_5098886488347639808_n.jpg

V pátek 30. srpna jsme se opět sešli k přípravám dolního hřiště. Na tomto byly postaveny tři velké stany a dovezeny sety k sezení. Poté jsme ještě vybudovali stánek na občerstvení, který v sobotu měli na starosti naše členky a členové. Druhý den ráno 31. srpna bylo vše připraveno pro vítání všech účastníků. Ten den nám spadl ze srdce i poslední kámen a tím bylo počasí, ze kterého jsme měli velké obavy. Po osmé hodině se začali trousit první hosté. Po registraci každý obdržel upomínkové předměty na tento den. V 10:00 hodin všechny přivítal starosta obce pan Jiří Fejfar.

Po jeho proslovu položili hasiči věnec k pomníku padlých a jejich památka byla uctěna minutou ticha. Poté začal dopolední kulturní program, ve kterém jako první vystoupilo trio Švejk c.k. Šraml z Plzně s pásmem Rakousko-Uherských písní a mluveným slovem. Po nich následovali malý tanečníci a tanečnice z mateřské školy v Řenčích. Ve dvanáct hodin se všichni odebrali ke slavnostnímu obědu do obecního sálu. Tento podávali naše sestry. Po obědě měli hosté možnost okružní jízdy po obci a prohlídky obecního úřadu a hasičské zbrojnice. Na úřadě byly k vidění obecní a školní kroniky, řada fotografií a sbírka starých vah, kterou ze své sbírky zapůjčil pan Jaroslav Hrubý.

Na hasičárně byla možnost prohlídky celé budovy a v zasedací místnosti, byly k nahlédnutí všechny sborové knihy od jeho založení v roce 1897, různé dokumenty, diplomy, poháry a fotografie. Ve 14:30 hodin předvedli u spodního rybníka své dovednosti naši nejmenší. Přípravka předvedla štafetu požárních dvojic a mladší a starší družstva požární útok. Všechna družstva sklidila zasloužený potlesk. Od 15:00 hodin začala své vystoupení hudební kapela Ungrovanka ze Ždírce, které se protáhlo až do pozdních nočních hodin.

Jak jsem řekl, naši členové a členky zajišťovali po celý den občerstvení pro všechny účastníky. Závěrem mi dovolte abych nejenom jménem svým, ale i jménem obecního zastupitelstva Všem těmto sestrám a bratrům poděkoval za jejich obětavost a krásný přístup. Jsem velice rád a cítím hrdost, že mohu být součástí této velké party lidí, kteří nemyslí jen na sebe, ale věnuje svůj volný čas pro blaho obce a jejích občanů. Opět jsem se utvrdil, že slova o hasičské rodině nejsou jen planým heslem.

Ještě jednou Velký dík Vám všem !!!!

FOTKY

                                                                           za SDH Střížovice: Vladimír Plic - starosta SDH Střížovice

 
 Archiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Statistiky

Online: 2
Celkem: 613442
Měsíc: 11401
Den: 285