Jdi na obsah Jdi na menu

14. ročník Memoriálu Josefa Paška a Josefa Hrdonky

Nedělní odpoledne 3. října se dvě družstva mužů a jedno družstvo žen z našeho sboru zúčastnily 14. ročníku soutěže v požárním útoku s požárními stříkačkami PS 8, kterou pořádal SDH v Oplotě. Celkem se sešlo 11 družstev mužů a 4 družstva žen. Soutěž proběhla jednokolově s tím, že pět nejlepších mužů a nakonec všechny ženy měly ještě druhý pokus.

Jako první z našich družstev se na start postavili mladší muži, kterým se velmi pěkně povedl rozběhnout pokus, všechno klaplo, jak mělo, avšak mašina se rozhodla, že poběží obráceně a tím pádem voda horko těžko došla jen k rozdělovači. Mladší muži tedy odešli s neplatným pokusem.

Jako další v řadě běželi naši starší muži. Útok byl krásně rozběhlý, mašina běžela správně jak měla, voda ukázkově běžela k proudům, terče sestřelené v krásném čase (který by nakonec stačil na 2.místo v soutěži), bohužel pravý proudař při výstřiku nepatrnou částí kolene (spíše kalhotami pracovního stejnokroje) klečel na čáře nástřiku. Starší muži obdrželi také neplatný pokus jako jejich mladší kolegové.

Po neúspěšných pokusech mužů bylo všechno na ženách. V prvním kole se našim ženám povedl čas 52, 68 a byly průběžně na 3. místě.  V druhém pokusu se děvčata kousla a podaly krásný čas 37,05 se kterým mohly skončit na 1. místě, avšak předběhly je ženy z Drahkova a skončily tedy na krásném 2. místě.  Pro nás jsou ale vítězkami, jelikož bez chlapské pomoci zvládly PS 8 a hlavně všechny soutěžily za svůj sbor.

Při slavnostním nástupu dostala naše družstva jak diplomy tak hlavně žádané koláče, muži a ženy dostali po jednom. Největší koláč dostal „Smolař dne“ a tím byla naše družstva mužů a zejména chudák pravý proudař starších mužů, který si cenu převzal osobně.

Všem družstvům děkujeme za vzornou reprezentaci našeho sboru a doufáme, že se na soutěž v Oplotě za rok opět vrátíme.