Jdi na obsah Jdi na menu

XXV. ročník Poháru starosty obce Střížovice a XV. ročník Memoriálu Pavla Hajšmana

Letos pořádal náš sbor ve spolupráci s obcí Střížovice XXV. ročník Poháru starosty obce Střížovice a XV. ročník Memoriálu Pavla Hajšmana v požárním útoku na louce naproti místnímu hřbitovu. Soutěž také sloužila jako připomenutí 125 let od založení našeho sboru. Hlavní přípravy probíhaly v sobotu od brzkých ranních hodin, kdy bylo připraveno zázemí pro občerstvení, rozhodčí, a doladit zázemí pro diváky. Kolem poledne se na louku začaly sjíždět soutěžní družstva.

Po 13. hodině byl vyhlášen nástup, přítomné přivítal starosta obce Střížovice a starosta SDH pan Vladimír Plic. Starosta ve svém projevu také připomněl, že náš sbor slaví 125 let od svého založení a že je možné zakoupit upomínkové předměty k tomuto výročí. Po jeho úvodním slově byla uctěna minutou ticha památka našeho bratra Pavla Hajšmana a položením květiny na jeho hrob sestrami Kateřinou Kvíderovou a Vlastou Královou za zvuku hasičských sirén. Po nástupu byla svolána porada velitelů družstev a následně byla zahájena celá soutěž požárními útoky kategorie mužů. Našim mužům se opravdu dařilo, starší porazili opět mladé a navíc po několika letech se domů vrací putovní pohár za 1. místo. Mladší muži se ale také nemusejí stydět, obsadili krásné 3. místo. Výsledky mužů byly následující:

6. PŘEŠTICE "A" NP 56,47 56,47

Po mužích byla vyhlášena krátká technická přestávka na přestavbu dráhy pro kategorii žen a seniorů (mužů nad 40 let). Bohužel jediné družstvo žen, které se soutěže zúčastnilo, bylo místní družstvo. Naše ženy však poctivě trénovaly a s časem 42,76 suverénně obsadily 1. místo, a proto do druhého pokusu ani nenastoupily.

Po ženách přišli na řadu senioři, tedy muži nad 40 let. V této kategorii byli tři družstva, která startovala na 2B a hlavně s požární stříkačkou PS 8. Naši kluci tuto kategorii s přehledem vyhráli, ale musí se nechat, že i ostatní senioři se snažili, zejména pak kluci z SDH Přeštice, kteří útok běželi v 5 členech.

umístění SENIOŘI SDH 1. pokus 2. pokus započtený čas
1. STŘÍŽOVICE "B"  71,29 37,59 37,59
2. ŠTÍTOV 82,53 51,04 51,04
3. PŘEŠTICE "B" 83,79 90,22 83,79

Po závěrečném nástupu a udělení diplomů, pohárů, medailí a cen byla celá soutěž ukončena.

Děkujeme všem za krásnou atmosféru, odvedené sportovní výkony, rozhodčím za kvalitně odvedenou práci a zejména lidem, kteří se podíleli na organizaci a přípravě této soutěže.