Zkoušky mladých hasičů 14. 4. 2019

Opět po roce děti z našeho kolektivu mladých hasičů plnily zkoušky pro získání odznaků odborností a specializací. Celkem se v neděli 14. dubna po obědě v hasičské zbrojnici sešlo 15 dětí. Děti se na zkoušky připravovaly v zimním období na pravidelných schůzkách a samostudiem. Letos si děti vyzkoušely odznaky odborností preventista junior, preventista, strojník, kronikář a odznak specializace zdravotník.

Děti byly přivítány a byla jim následně představena zkušební komise ve složení František Hrubý, Lenka Škalová a za odbornou radu mládeže OSH PJ byla ve zkušební komisi Marie Štychová. Na zkoušky dohlížel odborným okem starosta sboru Vladimír Plic a o dohled nad dětmi se postarali Vlasta Králová a Petr Škala.

Jako první si naši mladí hasiči napsali písemný test. Děti skládající odznak odbornosti preventista junior si vyplnily pracovní list, který sloužil jako pomůcka při ústní zkoušce. Po testech se děti odebraly do garáže, kde měly připravené zázemí, jelikož venku bylo nepříznivé počasí. Po dětech skládající odznak odbornosti preventista junior přišly postupně na řadu děti plnící odznak odbornosti preventista, strojník, kronikář a odznak specializace zdravotník.

Děti podaly velmi dobré výsledky i přes viditelnou nervozitu. Všechny děti nakonec zkoušky odznaků splnily a na závěru letošní sezóny jim budou předány odznáčky a osvědčení o složení těchto zkoušek.

Preventisté junioři: Sebastian Scholtz, Růžena Šestáková

Preventisté: Šárka Hammerbauerová, Nikola Milotová, Kateřina Kovářová, Jakub Kovář

Strojník: Karolína Škalová, Petra Šilhánková, Jan Kašpárek, Michal Král, Martin Král, Kristýna Klímová, Patrik Kvídera, Jesse Blüml

Kronikář: Karolína Škalová