OČMU Blovice 11.6.2018

V pondělí 11. června se zúčastnili naši dva členové s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 15 - M2Z Mercedes-Benz Atego preventivně výchovné akce OČMU (ochrana člověka za mimořádných událostí) konané na školním hřišti v Blovicích.

ocmu--3-.jpg

OČMU je systém výuky uplatňovaný v rámci vzdělávací soustavy ČR a zaměřený na seznámení dotčené populace s problematikou ochrany obyvatelstva, zejména s principy sebeochrany a vzájemné pomoci.

Děti si mohly například prohlédnout a seznámit se s technikou, kterou používají hasiči, dále se děti obeznámily s riziky, která na ně mohou čekat v domácnosti. Také si mohly děti vyzkoušet zakouřený stankde se naučily, jak se chovat, pokud by u nich doma začalo hořet.

ocmu--7-.jpg

Akce se zúčastnili hasiči z HZS PK – PS Nepomuk, SDH Střížovice a SDH Blovice.

František Hrubý